O GENERALE


GENERAŁ
zwany również
KRÓLEM SZEFÓW GENERAŁÓW


...jest wspaniały i takie tam.
A tak poza tym:

– Co oceniam?
Jedynie blogi z opowiadaniami. Właściwie nie mam żadnych szczególnych preferencji, przez które odrzuciłabym bloga z powodu tematyki, z wyjątkiem jednej kwestii: opowiadań opisujących „alternatywną wersję wydarzeń historycznych” (typu: Niemcy wygrali drugą wojnę światową).
Poza tym przyjmę wszystkie opowiadania własne; z fanfiction mam ten problem, że muszę najpierw znać pierwowzór, a i zbiory opowiadań bywają specyficzne, więc przed zgłoszeniem tego typu utworów proszę o kontakt.


– Jak oceniam?
Czytam blogi w całości.
Cenię sobie inwencję twórczą i z chęcią zajmę się każdym nietypowym opowiadaniem, które ciężko zaliczyć do jednej kategorii. Pomysłowa forma  super, piszesz epopeję dwunastozgłoskowcem – bardzo się cieszę, jeżeli jednak w dialogach używasz dywizów zamiast pauz, to nie znaczy, że właśnie wymyśliłeś genialny sposób zapisu.
Nie jestem betą i nie wyłapię wszystkich błędów, więc niestety nie licz, że wypiszę każdy źle postawiony przecinek z każdego rozdziału. Co innego, jeśli chodzi o potknięcia logiczne; tutaj raczej nic mi nie umknie. Lubię rozkładać akcję na części pierwsze i robię to za każdym razem, kiedy po przeczytaniu fragmentu mam wrażenie, że „coś nie gra” – w ten sposób często odnajduję szereg pomniejszych potknięć i szybko okazuje się, że bardzo się czepiam. Lubię!
Możesz na mnie liczyć w kwestiach związanych z historią, fizyką, sprawami komputerowymi i sztuką, zwłaszcza jeśli chodzi o wyłapywanie błędów rzeczowych.
Doceniam oryginalność, humor, a także pracę włożoną w pisanie. Lubię dobrze wykreowane światy i indywidualne osobowości, bohaterów z krwi i kości niebędących jednowymiarowymi kukiełkami.
Najmniejsze znaczenie ma dla mnie szablon – oceniam tylko tekst – co jednak nie znaczy, że nie będę go analizować. Lubię zająć się również stroną graficzną i wypiszę wszystkie niedociągnięcia, jakie uda mi się zauważyć, ale nie wpłynie to na ocenę.
Bardzo nie lubię za to lenistwa, niechlujności w zapisie i blogów, po których widać, że autor nie szanuje czytelnika. Nie lubię też wielu innych rzeczy, takich jak brak tolerancji i bohaterowie, którzy nie dbają o swoje włosy, ale nie martw się, że moje osobiste preferencje czy uprzedzenia wpłyną na ocenę. Nigdy nie oceniam z góry; każda tematyka jest dla mnie dobra i nigdy nie uprzedzam się do autora ze względu na młody wiek, nieumiejętność pisania czy zamiłowanie do One Direction. Krytykę zawsze uzasadniam. Możesz pisać nawet o mordowaniu jeżozwierzy i chociaż są przepiękne, to pominę ten fakt i skupię się na realizmie oraz opisach krwi.

To właściwie tyle. Zapraszam do ramki z regulaminem (zasady w wojsku czy jakoś tak, chyba że zrobi mi się źle od tych infantylnych nazw) i zgłoszeń. POZDRAWIAM!

Kontakt: claudinella13@gmail.com
zaginal-lokaj.blogspot.com
wywiader

7 komentarzy:

 1. wypiszę wszystkie niedociągnięcia jakie uda mi się zauważyć
  Uciekł przecinek sprzed „jak”.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie byłabyś zainteresowana może pracą oceniającej na Internetowym Spisie?
  Pozdrawiam,
  Lusieeek.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Nie lubię też wielu innych rzeczy, takich jak brak tolerancji i bohaterowie, którzy nie dbają o swoje włosy," Nie lubie rzeczy takich jak (...) bohaterow, c'nie? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jestem przekonana; to nie jest raczej tak, że "nie lubię różnych rzeczy, na przykład bohaterów…" i "nie lubię różnych rzeczy, takich jak bohaterowie…"?

   Usuń
  2. A racja, teraz to widze :D

   Usuń
 4. Napisałam maila, czekam na odpowiedź :)

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy