ZASADY W WOJSKU

Zgłaszając się do kolejki, możesz wybrać jeden rodzaj oceny.

Z uwagi na to, że nie zdecydowałam jeszcze, jaka będzie przyszłość ocenialni, na czas nieokreślony rezygnuję z pisania ocen szczegółowych.
W związku z powyższym nie podejmuję się również pomocy autorom ocenionych już blogów.

Minirecenzja
Krótko wypowiem się na temat Twojego utworu, skupiając się głównie na moich wrażeniach. Wezmę pod uwagę styl, fabułę, kompozycję, kreację bohaterów i świata, a także poprawność, ale nie będę zbytnio wchodzić w szczegóły ani wypisywać błędów czy literówek; pozostawiam sobie też dużą dowolność w kwestii tego, na jakie aspekty położony zostanie nacisk. Jeśli dopiero zaczynasz pisać i oczekujesz ogólnych rad, a nie analizy, zapraszam.
Czas oczekiwania będzie zależny przede wszystkim od długości tekstu, jednak jeśli masz coś o objętości większej niż przeciętna powieść, zapraszam do oceny szczegółowej.

Pełna, szczegółowa ocena
Tutaj niestety naczekasz się nieco dłużej, ponieważ raczej nie będę w stanie wyprodukować więcej niż dwóch tego typu tekstów na miesiąc. W zamian za dłuższy czas oczekiwania dostaniesz szczegółową analizę tekstu, pomogę ci wyłapać wszystkie potknięcia, błędy logiczne i wypowiem się szerzej na temat świata przedstawionego. Do szczegółowej analizy zapraszam przede wszystkim tych, którzy pisanie traktują nieco poważniej i chcą, żeby ich utwór został rozłożony na części pierwsze w poszukiwaniu koniecznych do poprawienia niedoskonałości.
Jak do tej pory – na ocenialni Fair-Gaol – wszystkie moje oceny były szczegółowe. Mam w zwyczaju dokładnie analizować tekst i zajmować się nawet bardzo błahymi kwestiami, jeśli coś akurat zwróci moją uwagę, ale nie wszystkim taka forma odpowiadała. Dlatego właśnie zdecydowałam się na tego typu podział ocen.

REGULAMIN

1. Oceniam tylko opowiadania własne oraz fanfiki do „Lost” i „Kuroshitsuji”. Jestem nie na czasie i co zrobisz.
2. Oceniam blogi ze wszystkich portali, wymagam jedynie tego, aby były udostępnione szerokiej publiczności (blog udostępniony tylko dla zaproszonych czytelników niestety nie spełnia tego warunku).
3. Aby otrzymać ocenę, musisz zamieścić link do ocenialni w widocznym miejscu na swoim blogu.
   3a. Blog, który nie ma Projektu w linkach, wypada z kolejki. Takie życie.
4. Przed zgłoszeniem upewnij się, czy ocenię Twoje opowiadanie, odwiedzając podstronę o generale.
5. Tekst musi spełniać następujące wymagania:
– do minirecenzji: przynajmniej piętnaście stron A4 czcionką Times New Roman 12 ze standardową interlinią;
– do oceny szczegółowej: przynajmniej trzydzieści stron A4 czcionką Times New Roman 12 ze standardową interlinią.
Teksty o długości piętnaście stron i więcej można zgłaszać do oceny szczegółowej, jeśli tylko do czasu pojawienia się bloga na pierwszym miejscu w kolejce osiągnie on wymaganą długość.
6. Na blogu znajdującym się na pierwszym miejscu w kolejce nie można wprowadzać żadnych zmian (oczywiście poza dodawaniem nowych postów); nie zawsze jednak oceniam zgodnie z kolejnością, dlatego jeśli znajdziesz się wysoko na liście, sprawdzaj ogłoszenia. Jeżeli musisz coś zmienić, po prostu skontaktuj się ze mną.
7. Zastrzegam sobie prawo do nieprzyjęcia bloga do oceny bez podania przyczyny, choć nie sądzę, żeby kiedykolwiek tak się stało.
8. Do ponownej oceny możesz zgłosić się po miesiącu, ale tylko po wprowadzeniu widocznych zmian w tekście.
9. Ludzie w armii nie powinni się lenić, więc jeśli nie napisałeś/aś niczego od ponad dwóch miesięcy, musisz powiadomić generała, że nadal chcesz uczestniczyć w misji. W przeciwnym razie blog zostanie usunięty z kolejki.
10. Jeżeli blog został zakończony w trakcie oczekiwania w kolejce, to jak wyżej.
11. Biorę pod uwagę tylko poprawne i zamieszczone w odpowiednim miejscu zgłoszenia. Inne będą ignorowane i/lub usuwane bez podania przyczyny.
12. Nie ocenię Twojego bloga wcześniej, ale możesz spróbować dać mi łapówkę. Nie obiecuję, że zadziała, ale nie pogardzę czekoladą i pieniędzmi.

Poprawne zgłoszenie powinno zawierać:
– Tytuł bloga
– Kategorię opowiadania lub krótkie podsumowanie, z czym będę mieć do czynienia
– Autora
– Formę oceny
i być umieszczone w odpowiedniej zakładce <klik>.

Wybierając pełną ocenę, musisz napisać jeszcze, dlaczego chcesz ją otrzymać – napisz coś więcej o swoim tekście i o tym, czego oczekujesz po mojej analizie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy